Praca w Anglii - Nottingham

Strona główna >> Turystyka

Co warto zobaczyć w Nottingham

Nottingham Castle

Zamek Nottingham powstał w 1067 r. Wybudowano go na polecenie Wilhelma Zdobywcy. Prze wieki służył jako jedna z najważniejszych twierdzy angielskich. Gościł angielskich dostojników i władców.

W XVII wieku Anglią targały wewnętrzne konflikty. W tym właśnie okresie zamek został zburzony. Na jego miejscu książe Newcastle rozpoczął budowę pałacu. Zakończono ją w 1678r.


W 1878 r. książe Walii otworzyła w zamku pierwsze (poza Londynem) muzeum regionalne i galerię sztuki.

Kilka pięknych panoramicznych zdjęć zamku obejrzysz tutaj.

Jaskinie

Sieć jaskiń była mocno rozwijana. Stanowiła dom dla dużej populacji najbiedniejszej ludności, zajmującej się garbarstwem. Jaskinie były stopniowo opuszczane na przełomie XVIII i XIX w. Okazały się jednak jeszcze przydatne. Stały się schronieniem podczas niemieckich bombardowań w czasie II wojny światowej. Część sieci jaskiń znajduje się pod Broadmarsh Shopping Centre. Jest ona udostępniona dla turystów.
Część jaskiń obejrzysz tutaj.

 

Ye Olde Trip To Jerusalem

Ponoć najstarsza knajpa w Anglii. W czasach gdy na polskiej ziemi ganiano żubry w puszczy, Angole popijali tu sobie piwo.
Nazwa knajpy ma bardzo prostą genezę, Przed III krucjatą przeciw Saracenom wstąpił tu król Ryszard Lwie Serce. Wiadomo, browar przed bójką dodaje animuszu.
Teraz również można tu sobie coś wypić. Dodam, że po przystępnej cenie. Zamiast na Jerozolimę można ruszyć potem na dalsze zwiedzanie ;).
www.triptojerusalem.com

The tales of Robin Hood

Jedna z popularniejszych atrakcji Nottingham. Znajduje się o dwie minuty spacerem od zamku.

Tam legenda Robin Hooda żyje nadal. Cofniesz się w czasie do mrocznego lecz romantycznego świata Sherwoodzkich banitów. Świata intryg i przygód. Tajemniczy las Sherwood, zły Szeryf oraz dzielny Robin i jego kompania zagwarantują Ci niesamowite przeżycia.
www.robinhood.uk.com

Pomnik Robin Hooda

Pomnik Robin Hooda, to jeden z głównych punktów zwiedzania Nottingham. Znajduje się on u podnóża zamku.

Możesz obejrzeć go tu.

Zdjęcia: wikipedia.org

 

 

© 2006-2016 notts.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone